ZARZĄD

Zarząd tworzą dwie osoby: mecenas Kinga Dagmara Siadlak, współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris”, wiceprzewodnicząca Komisji ds. Równego Traktowania oraz Komisji Wizerunku przy Naczelnej Radzie Adwokackiej oraz Robert Hojda, fundator Fundacji „KORD” oraz pomysłodawca i koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Tour de Konstytucja.

Prezes zarządu

Robert Hojda

Technolog żywności, handlowiec. Menedżer ds. produkcji i sprzedaży, wykwalifikowany nauczyciel zawodu. Strateg rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Posiada kompetencje w budowaniu ciągów technologiczno-produkcyjnych oraz prowadzeniu szkoleń personalnych pracowników. Ma doświadczenie w relacjach interpersonalnych i społecznych. Pracował w korporacjach międzynarodowych. Społecznik wspierający Powstańców Warszawy oraz obywatelskie ruchy prodemokratyczne.

Członkini zarządu

Kinga Dagmara Siadlak

Mecenas Kinga Dagmara Siadlak prowadzi własną kancelarię adwokacką, jest współzałożycielką i prezeską Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris”, zasiada w organach Izby Adwokackiej w Koszalinie, jest wiceprzewodniczącą Komisji ds. Równego Traktowania oraz Komisji Wizerunku przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. W 2020 roku została wyróżniona tytułem „Adwokatki Roku”. Bardzo aktywnie wspiera różne projekty obywatelskie, w tym także Tour de Konstytucja.

RADA FUNDACJI

W skład Rady Fundacji wchodzą osoby, które od jesieni 2015 roku są zaangażowane w działania opozycji ulicznej:

Przewodnicząca Rady Fundacji

Jolanta Jeżowska

Z wykształcenia germanistka, od ponad 20 lat aktywna zawodowo w branży Public Relations. Pracowała między innymi w firmie informatycznej ComputerLand SA, w Związku Firm Public Relations, agencji PR Profile oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Posiada doświadczenie w komunikacji korporacyjnej i społecznej. Była odpowiedzialna za stworzenie i realizację strategii komunikacyjnej Programu Rozwoju Bibliotek (2008-2015) – dużego projektu społecznego, modernizującego polskie biblioteki publiczne w małych miejscowościach, zainicjowanego i finansowanego przez Fundację Billa i Melindy Gatesów.

Waldemar Bukalski

Automatyk programista zafascynowany energooszczędnymi systemami napędowymi. Założyciel i trener Akademii Falowników, która zajmuje się bezpłatnym przekazywaniem wiedzy z zakresu nowoczesnej techniki napędowej. Od zawsze zaangażowany w działalność społeczną i edukacyjną. Obecnie szef Stowarzyszenia "Radomianie dla Demokracji" - oddolnego ruchu społecznego, który działa w porozumieniu z obywatelami Radomia, organizacjami społecznymi i innymi ruchami społecznymi w celu obrony demokratycznych praw obywatelskich, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki praw człowieka, swobód obywatelskich, społeczno-prawnych i gospodarczych.

Dominik Kuc

Młody działacz społeczny na rzecz równości oraz środowiska LGBTQ+. Pomysłodawca Dyplomów Równości. Obecnie pracuje w Fundacji Pole Dialogu. 

Mirosław Michalski

Z wykształcenia pedagog, od bez mała trzydziestu lat pracuje w branży reklamowej. Współwłaściciel pracowni projektowania graficznego. Zaangażowany w działania ruchów obywatelskich, wolontariusz i społecznik. 

Danuta Przywara

Socjolożka i działaczka społeczna. Od 1982 roku związana z ruchem helsińskim w Polsce, wcześniej mediator w Komisji Interwencji i Mediacji Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność (1980-1981). W 1989 roku współtwórczyni, a od 2008 roku prezeska Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim tego orderu oraz Medalem „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości – Bene Merentibus Iustitiae”. W 2013 roku uhonorowana Nagrodą im. Jerzego Zimowskiego za bezkompromisową obronę tych, których prawa są naruszane oraz twardą obronę niezależności organizacji typu „watch dog” patrzących władzy na ręce.

RADA PROGRAMOWA

Fundacja „KORD” cieszy się poparciem wielu autorytetów i liderów opinii, a zaproszenie do udziału w pracach Rady Programowej przyjęli:

Adam Bodnar

Profesor Adam Bodnar, prawnik i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, działacz na rzecz praw człowieka, w latach 2010–2015 wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, rzecznik praw obywatelskich siódmej kadencji (2015–2021), od 2021 dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Zbigniew Hołdys

Wokalista, kompozytor, instrumentalista, współzałożyciel jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych – Perfect i jego wieloletni lider. Współtwórca takich przebojów jak „Autobiografia”, „Chcemy być sobą”, „Nie płacz Ewka”. Aktywny także jako dziennikarz. Był redaktorem naczelnym muzycznego pisma „Non Stop” (1988-89), pisał i pisze felietony (portal Interia, tygodnik „Newsweek”) Prowadził też własny program telewizyjny „Hołdys Guru” (2002-2004). Był wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej. Stworzył Akademię Sztuk Przepięknych na Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock). Jest autorem sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych. Od wielu lat zaangażowany społecznie i politycznie: w 1989 roku był szefem kampanii wyborczej warszawskiej „Solidarności”, założył fundację „Dzieci Ulicy”, a od 2016 roku aktywnie wspiera obywatelskie ruchy demokratyczne.

Doktor Lex Paulson

Dyrektor School of Collective Intelligence na Politechnice im. Mohammeda VI w Maroku (Mohammed VI Polytechnic University) i wykładowca z zakresu praw człowieka w Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu (Sciences Po Paris). Działacz społeczny. Współtworzył strategie wyborcze w kampaniach Baracka Obamy (2008) i Emmanuela Macrona (2017). Studiował nauki polityczne na Yale, Cambridge i Sorbonie. Prowadził projekty z obszaru demokracji i zarządzania dla UNICEF, amerykańskiego Departamentu Stanu, francuskiego Zgromadzenia Narodowego oraz National Democratic Institute. Pełnił funkcję doradcy legislacyjnego w 111. kadencji amerykańskiego Kongresu (2009-2011); był zaangażowany w organizację czterech prezydenckich kampanii wyborczych w USA; pracował na rzecz rozwoju demokracji w Komisji Europejskiej, a także w Indiach, Tunezji, Egipcie, Ugandzie, Senegalu, Czechach i na Ukrainie.

Ewa Woydyłło-Osiatyńska

Doktor psychologii i terapeutka uzależnień. Spopularyzowała w Polsce leczenie oparte na modelu Minnesota, bazującego na filozofii Anonimowych Alkoholików. W Fundacji im. Stefana Batorego koordynuje Regionalny Program Przeciwdziałania Uzależnieniom. Działa w Fundacji ABCXXI „Cała Polska Czyta Dzieciom” i w Kongresie Kobiet. Jest autorką wielu książek, m.in.: Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień, Zaproszenie do życia, Podnieś głowę, Sekrety kobiet, W zgodzie ze sobą, Rak duszy, O alkoholizmie, Poprawka z matury.

NR KONTA: NRB PARIBAS 50 1600 1462 1885 9412 6000 0001