Title Title

Zespół Fundacji

Zespół Fundacji
 • 12 maja 2022
 • KORD

Zespół Fundacji

Zarząd tworzą dwie osoby: Robert Hojda, fundator Fundacji „KORD” oraz pomysłodawca i koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Tour de Konstytucja oraz mecenas Kinga Dagmara Siadlak, współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris”, wiceprzewodnicząca Komisji ds. Równego Traktowania oraz Komisji Wizerunku przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.

Prezes Zarządu

Robert Hojda

Technolog żywności, handlowiec. Menedżer ds. produkcji i sprzedaży, wykwalifikowany nauczyciel zawodu. Strateg rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Posiada kompetencje w budowaniu ciągów technologiczno-produkcyjnych oraz prowadzeniu szkoleń personalnych pracowników. Ma doświadczenie w relacjach interpersonalnych i społecznych. Pracował w korporacjach międzynarodowych. Społecznik wspierający Powstańców Warszawy oraz obywatelskie ruchy prodemokratyczne.

 • Zarząd

 • KORD

Robert Hojda
Czlonek Zarządu

Kinga Dagmara Siadlak

Mecenas Kinga Dagmara Siadlak prowadzi własną kancelarię adwokacką, jest współzałożycielką i prezeską Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris”, zasiada w organach Izby Adwokackiej w Koszalinie, jest wiceprzewodniczącą Komisji ds. Równego Traktowania oraz Komisji Wizerunku przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. W 2020 roku została wyróżniona tytułem „Adwokatki Roku”. Bardzo aktywnie wspiera różne projekty obywatelskie, w tym także Tour de Konstytucja.

 • Zarząd

 • KORD

Kinga Dagmara Siadlak
Przewodnicząca Rady Fundacji

Jolanta Jeżowska

Z wykształcenia germanistka, od ponad 20 lat aktywna zawodowo w branży Public Relations. Pracowała między innymi w firmie informatycznej ComputerLand SA, w Związku Firm Public Relations, agencji PR Profile oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Posiada doświadczenie w komunikacji korporacyjnej i społecznej. Była odpowiedzialna za stworzenie i realizację strategii komunikacyjnej Programu Rozwoju Bibliotek (2008-2015) – dużego projektu społecznego, modernizującego polskie biblioteki publiczne w małych miejscowościach, zainicjowanego i finansowanego przez Fundację Billa i Melindy Gatesów.

 • Rada Fundacji

 • KORD

Jolanta Jeżowska
Członek Rady Fundacji

Waldemar Bukalski

Automatyk programista zafascynowany energooszczędnymi systemami napędowymi. Założyciel i trener Akademii Falowników, która zajmuje się bezpłatnym przekazywaniem wiedzy z zakresu nowoczesnej techniki napędowej. Od zawsze zaangażowany w działalność społeczną i edukacyjną. Obecnie szef Stowarzyszenia "Radomianie dla Demokracji" - oddolnego ruchu społecznego, który działa w porozumieniu z obywatelami Radomia, organizacjami społecznymi i innymi ruchami społecznymi w celu obrony demokratycznych praw obywatelskich, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki praw człowieka, swobód obywatelskich, społeczno-prawnych i gospodarczych.

 • Rada Fundacji

 • KORD

Waldemar Bukalski
Członek Rady Fundacji

Dominik Kuc

Młody działacz społeczny na rzecz równości oraz środowiska LGBTQ+. Pomysłodawca Dyplomów Równości. Obecnie pracuje w Fundacji Pole Dialogu. 

 • Rada Fundacji

 • KORD

Dominik Kuc
Członek Rady Fundacji

Mirosław Michalski

Z wykształcenia pedagog, od bez mała trzydziestu lat pracuje w branży reklamowej. Współwłaściciel pracowni projektowania graficznego. Zaangażowany w działania ruchów obywatelskich, wolontariusz i społecznik.

 • Rada Fundacji

 • KORD

Mirosław Michalski
Członkini Rady Fundacji

Danuta Przywara

Socjolożka i działaczka społeczna. Od 1982 roku związana z ruchem helsińskim w Polsce, wcześniej mediator w Komisji Interwencji i Mediacji Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność (1980-1981). W 1989 roku współtwórczyni, a od 2008 roku prezeska Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim tego orderu oraz Medalem „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości – Bene Merentibus Iustitiae”. W 2013 roku uhonorowana Nagrodą im. Jerzego Zimowskiego za bezkompromisową obronę tych, których prawa są naruszane oraz twardą obronę niezależności organizacji typu „watch dog” patrzących władzy na ręce.

 • Rada Fundacji

 • KORD

Danuta Przywara
Członek Rady Programowej

Adam Bodnar

Profesor Adam Bodnar, prawnik i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, działacz na rzecz praw człowieka, w latach 2010–2015 wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, rzecznik praw obywatelskich siódmej kadencji (2015–2021), od 2021 dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

 • Rada Programowa

 • KORD

Adam Bodnar
Członek Rady Programowej

Zbigniew Hołdys

Wokalista, kompozytor, instrumentalista, współzałożyciel jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych – Perfect i jego wieloletni lider. Współtwórca takich przebojów jak „Autobiografia”, „Chcemy być sobą”, „Nie płacz Ewka”. Aktywny także jako dziennikarz. Był redaktorem naczelnym muzycznego pisma „Non Stop” (1988-89), pisał i pisze felietony (portal Interia, tygodnik „Newsweek”) Prowadził też własny program telewizyjny „Hołdys Guru” (2002-2004). Był wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej. Stworzył Akademię Sztuk Przepięknych na Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock). Jest autorem sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych. Od wielu lat zaangażowany społecznie i politycznie: w 1989 roku był szefem kampanii wyborczej warszawskiej „Solidarności”, założył fundację „Dzieci Ulicy”, a od 2016 roku aktywnie wspiera obywatelskie ruchy demokratyczne.

 • Rada Programowa

 • KORD

Zbigniew Hołdys
Członek Rady Programowej

Doktor Lex Paulson

Dyrektor School of Collective Intelligence na Politechnice im. Mohammeda VI w Maroku (Mohammed VI Polytechnic University) i wykładowca z zakresu praw człowieka w Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu (Sciences Po Paris). Działacz społeczny. Współtworzył strategie wyborcze w kampaniach Baracka Obamy (2008) i Emmanuela Macrona (2017). Studiował nauki polityczne na Yale, Cambridge i Sorbonie. Prowadził projekty z obszaru demokracji i zarządzania dla UNICEF, amerykańskiego Departamentu Stanu, francuskiego Zgromadzenia Narodowego oraz National Democratic Institute. Pełnił funkcję doradcy legislacyjnego w 111. kadencji amerykańskiego Kongresu (2009-2011); był zaangażowany w organizację czterech prezydenckich kampanii wyborczych w USA; pracował na rzecz rozwoju demokracji w Komisji Europejskiej, a także w Indiach, Tunezji, Egipcie, Ugandzie, Senegalu, Czechach i na Ukrainie.

 • Rada Programowa

 • KORD

Doktor Lex Paulson
Członkini Rady Programowej

Ewa Woydyłło-Osiatyńska

Doktor psychologii i terapeutka uzależnień. Spopularyzowała w Polsce leczenie oparte na modelu Minnesota, bazującego na filozofii Anonimowych Alkoholików. W Fundacji im. Stefana Batorego koordynuje Regionalny Program Przeciwdziałania Uzależnieniom. Działa w Fundacji ABCXXI „Cała Polska Czyta Dzieciom” i w Kongresie Kobiet. Jest autorką wielu książek, m.in.: Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień, Zaproszenie do życia, Podnieś głowę, Sekrety kobiet, W zgodzie ze sobą, Rak duszy, O alkoholizmie, Poprawka z matury.

 • Rada Programowa

 • KORD

Ewa Woydyłło-Osiatyńska