Zarząd tworzą dwie osoby: Robert Hojda, fundator Fundacji „KORD” oraz pomysłodawca i koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Tour de Konstytucja oraz mecenas Kinga Dagmara Siadlak, współzałożycielka i prezeska Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris”, wiceprzewodnicząca Komisji ds. Równego Traktowania oraz Komisji Wizerunku przy Naczelnej Radzie Adwokackiej.
Technolog żywności, menedżer ds. produkcji i sprzedaży, wykwalifikowany nauczyciel zawodu. Strateg rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Posiada kompetencje w budowaniu ciągów technologiczno-produkcyjnych oraz prowadzeniu szkoleń personalnych pracowników. Ma doświadczenie w relacjach interpersonalnych i społecznych. Pracował w korporacjach międzynarodowych.
Społecznik wspierający Powstańców Warszawy, twórca Marszu Milczenia’44 pod patronatem pani Wandy Traczyk Stawskiej ps. „Pączek". Fundator i prezes Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, organizator Kongresów KORD, pomysłodawca i organizator projektu Tour de Konstytucja.
Mecenas Kinga Dagmara Siadlak prowadzi własną kancelarię adwokacką, jest współzałożycielką i prezeską Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris”, zasiada w organach Izby Adwokackiej w Koszalinie, jest wiceprzewodniczącą Komisji ds. Równego Traktowania oraz Komisji Wizerunku przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. W 2020 roku została wyróżniona tytułem „Adwokatki Roku”. Bardzo aktywnie wspiera różne projekty obywatelskie, w tym także Tour de Konstytucja.
Z wykształcenia germanistka, od ponad 20 lat aktywna zawodowo w branży Public Relations. Pracowała między innymi w firmie informatycznej ComputerLand SA, w Związku Firm Public Relations, agencji PR Profile oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Posiada doświadczenie w komunikacji korporacyjnej i społecznej. Była odpowiedzialna za stworzenie i realizację strategii komunikacyjnej Programu Rozwoju Bibliotek (2008-2015) – dużego projektu społecznego, modernizującego polskie biblioteki publiczne w małych miejscowościach, zainicjowanego i finansowanego przez Fundację Billa i Melindy Gatesów.
Automatyk programista zafascynowany energooszczędnymi systemami napędowymi. Założyciel i trener Akademii Falowników, która zajmuje się bezpłatnym przekazywaniem wiedzy z zakresu nowoczesnej techniki napędowej. Od zawsze zaangażowany w działalność społeczną i edukacyjną. Obecnie szef Stowarzyszenia "Radomianie dla Demokracji" - oddolnego ruchu społecznego, który działa w porozumieniu z obywatelami Radomia, organizacjami społecznymi i innymi ruchami społecznymi w celu obrony demokratycznych praw obywatelskich, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki praw człowieka, swobód obywatelskich, społeczno-prawnych i gospodarczych.
Młody działacz społeczny na rzecz równości oraz środowiska LGBTQ+. Pomysłodawca Dyplomów Równości. Obecnie pracuje w Fundacji Pole Dialogu.
Z wykształcenia pedagog, od bez mała trzydziestu lat pracuje w branży reklamowej. Współwłaściciel pracowni projektowania graficznego. Zaangażowany w działania ruchów obywatelskich, wolontariusz i społecznik.
Socjolożka i działaczka społeczna. Od 1982 roku związana z ruchem helsińskim w Polsce, wcześniej mediator w Komisji Interwencji i Mediacji Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność (1980-1981). W 1989 roku współtwórczyni, a od 2008 roku prezeska Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Oficerskim tego orderu oraz Medalem „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości – Bene Merentibus Iustitiae”. W 2013 roku uhonorowana Nagrodą im. Jerzego Zimowskiego za bezkompromisową obronę tych, których prawa są naruszane oraz twardą obronę niezależności organizacji typu „watch dog” patrzących władzy na ręce.
Katarzyna Maj-Wężyk, technik odzieży skórzanej. Przedsiębiorczyni, członkini zarządu Stowarzyszenia Radomianie dla Demokracji oddolnego ruchu społecznego, który działa w porozumieniu z obywatelami Radomia, organizacjami społecznymi i innymi ruchami społecznymi w celu obrony demokratycznych praw obywatelskich, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki praw człowieka, swobód obywatelskich, społeczno-prawnych i gospodarczych.
Opiekunka licznej grupy bezdomnych zwierząt.
Andrzej Chyra to uznany aktor i reżyser teatralny oraz filmowy, zaangażowany także w życie społeczne i działający na rzecz edukacji w zakresie demokracji i praworządności. Absolwent Wydziału Aktorskiego (1987) i Reżyserii (1994) Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Znany z takich filmów jak "Dług", "Komornik" czy "W imię...", za które zdobywał nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Polskie Nagrody Filmowe – Orły. W teatrze zdobył Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za rolę w spektaklu "Anioły w Ameryce". Jest członkiem zespołu Nowego Teatru w Warszawie od 2008 roku. Zadebiutował jako reżyser operowy w 2013, a w 2015 zdobył Nagrodę im. Konrada Swinarskiego za reżyserię opery "Czarodziejska góra" - najlepsze przedstawienie roku. W 2019 otrzymał Specjalną Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za całokształt twórczości.
Wokalista, kompozytor, instrumentalista, współzałożyciel jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych – Perfect i jego wieloletni lider. Współtwórca takich przebojów jak „Autobiografia”, „Chcemy być sobą”, „Nie płacz Ewka”. Aktywny także jako dziennikarz. Był redaktorem naczelnym muzycznego pisma „Non Stop” (1988-89), pisał i pisze felietony (portal Interia, tygodnik „Newsweek”) Prowadził też własny program telewizyjny „Hołdys Guru” (2002-2004). Był wykładowcą w Warszawskiej Szkole Filmowej. Stworzył Akademię Sztuk Przepięknych na Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock). Jest autorem sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych. Od wielu lat zaangażowany społecznie i politycznie: w 1989 roku był szefem kampanii wyborczej warszawskiej „Solidarności”, założył fundację „Dzieci Ulicy”, a od 2016 roku aktywnie wspiera obywatelskie ruchy demokratyczne.
Dyrektor School of Collective Intelligence na Politechnice im. Mohammeda VI w Maroku (Mohammed VI Polytechnic University) i wykładowca z zakresu praw człowieka w Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu (Sciences Po Paris). Działacz społeczny. Współtworzył strategie wyborcze w kampaniach Baracka Obamy (2008) i Emmanuela Macrona (2017). Studiował nauki polityczne na Yale, Cambridge i Sorbonie. Prowadził projekty z obszaru demokracji i zarządzania dla UNICEF, amerykańskiego Departamentu Stanu, francuskiego Zgromadzenia Narodowego oraz National Democratic Institute. Pełnił funkcję doradcy legislacyjnego w 111. kadencji amerykańskiego Kongresu (2009-2011); był zaangażowany w organizację czterech prezydenckich kampanii wyborczych w USA; pracował na rzecz rozwoju demokracji w Komisji Europejskiej, a także w Indiach, Tunezji, Egipcie, Ugandzie, Senegalu, Czechach i na Ukrainie.
Dr Hanna Machińska - wybitna prawniczka i zaangażowana działaczka społeczna, której dorobek obejmuje wprowadzanie europejskich standardów prawnych do prawa polskiego, zwłaszcza w obszarze ochrony praw człowieka oraz prawa antydyskryminacyjnego. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim w 1973 roku, gdzie zdobyła również stopień doktora nauk prawnych w 1978 roku.
Swoją specjalizację rozwijała w dziedzinach logiki prawniczej, praw Unii Europejskiej i prawa ochrony środowiska. Dzięki stażom w Komisji Europejskiej oraz na zagranicznych uczelniach, zdobyła szerokie doświadczenie. Dr Machińska pracowała na eksperckich stanowiskach dla różnych polskich ministerstw, a także jako dyrektor Biura Rady Europy w Warszawie. Pełniła funkcję zastępczyni rzecznika praw obywatelskich od września 2017 do grudnia 2022 roku. Za swoje osiągnięcia i zaangażowanie została uhonorowana licznymi nagrodami i odznaczeniami.
Doktor psychologii i terapeutka uzależnień. Spopularyzowała w Polsce leczenie oparte na modelu Minnesota, bazującego na filozofii Anonimowych Alkoholików. W Fundacji im. Stefana Batorego koordynuje Regionalny Program Przeciwdziałania Uzależnieniom. Działa w Fundacji ABCXXI „Cała Polska Czyta Dzieciom” i w Kongresie Kobiet. Jest autorką wielu książek, m.in.: Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień, Zaproszenie do życia, Podnieś głowę, Sekrety kobiet, W zgodzie ze sobą, Rak duszy, O alkoholizmie, Poprawka z matury.
Mirosław Wyrzykowski, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, to wybitny prawnik specjalizujący się w prawie administracyjnym, konstytucyjnym i prawach człowieka. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1971), doktorat (1975) i habilitacja (1986).
W latach 1988-1990 kierował Departamentem Konstytucyjnych Wolności i Praw w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, był członkiem Rady legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów. Utworzył Centrum Konstytucjonalizmu i Kultury Prawnej Instytutu Spraw Publicznych będąc dyrektorem w latach 1996-2001 dyrektorem. W latach 2001-2010 sędzia Trybunału Konstytucyjnego.
Wykładał także za granicą, m.in. w Szwajcarskim Instytucie Prawa Porównawczego w Lozannie oraz Central European University w Budapeszcie. Jest autorem licznych publikacji naukowych, członkiem Komitetu Nauk Prawnych PAN, Collegium Invisibile oraz członkiem kolegiów redakcyjnych polskich i zagranicznych czasopism prawniczych.