Title Title

Nagroda m.st. Warszawy

Nagroda m.st. Warszawy
  • 3 sierpnia 2023
  • KORD

Nagroda m.st. Warszawy

Z ogromną dumą i satysfakcją pragniemy podzielić się informacją, że Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych została uhonorowana Nagrodą Miasta Stołecznego Warszawy. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 31 lipca 2023 r., w auli Politechniki Warszawskiej, podczas uroczystej sesji Rady Miasta. Prestiżowe wyróżnienie przyjęli w imieniu Fundacji Prezes Robert Hojda oraz Wiceprezeska Kinga Dagmara Siadlak.
Przyznanie tej nagrody naszej Fundacji to wyraz uznania dla flagowej inicjatywy - Tour de Konstytucja. Projekt ten, realizowany przez nas od trzech lat, jest ambitnym przedsięwzięciem na rzecz edukacji obywatelskiej, promującym zrozumienie zasad praworządności, demokracji oraz praw i obowiązków wyborczych.
Tour de Konstytucja to nie jest jedynie seria spotkań czy wykładów. To dynamiczna i interaktywna inicjatywa, która umożliwia bezpośrednią wymianę myśli i doświadczeń między uczestnikami, dzielenie się wiedzą ale i nawiązywaniem relacji i budowaniem przyszłych inicjatyw pomiędzy organizacjami lokalnymi. Tak tworzy się społeczeństwo obywatelskie. To przestrzeń dla dialogu, dyskusji i refleksji nad tym, co demokracja i praworządność oznaczają dla każdego z nas.
Otrzymanie Nagrody m.st. Warszawy to potwierdzenie, że wartość i znaczenie Tour de Konstytucja są doceniane. To dla nas impuls do dalszej pracy i do jeszcze większego zaangażowania w edukowanie i promowanie zasad demokracji.
Dla nas jest to ogromne wyróżnienie, ale też zobowiązanie do dalszych działań. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za to wyróżnienie i zobowiązujemy się do kontynuowania naszej misji, dążąc do budowy społeczeństwa obywatelskiego, które jest świadome swoich praw i obowiązków.

Galeria