Archiwum

Idziemy za ciosem!

Za nami pierwszy KORD i pierwsze wybory dla opozycji ulicznej. Mieliśmy doskonałą okazję, by przetestować skuteczność swojej narracji i przekonać się, na ile udało nam się wpłynąć na zainteresowanie Polaków wyborami.

Idziemy dalej!

Przed nami dalsze etapy maratonu wyborczego. Zatrzymanie PolExitu i demolki państwa prawa, czyli wybory europejskie i parlamentarne. To także czas dla nas, by zewrzeć szyki i przejść na kolejne etapy walki o lepszą Polskę i Europę.

12 listopada zapraszamy przedstawicieli grup opozycji ulicznej na spotkanie robocze, gdzie zaczniemy konstruować listę naszych postulatów. Będą to te sprawy, które dla ulicy są ważne. Każda grupa, nawet jeśli nie brała udziału we wrześniowym KORD, może zapisać się i przynieść swoje pomysły.

Tę listę, na razie roboczą, zaniesiemy naszym grupom w terenie, aby uzyskać ich uwagi. Chcemy, żeby była to naprawdę wspólna lista celów i żądań, zarówno wobec obecnej, jak i każdej innej władzy. Zależy nam, aby znalazły się tam różne społeczne i polityczne problemy, które motywowały nas do protestów przez 3 lata.

Od respektowania tej listy będziemy uzależniać nasze dalsze działania polityczne i medialne. To będzie kompas dla wszystkich grup KORDu w Polsce. Będziemy także propagować ją w społeczeństwie. Czas, aby to obywatele nadawali ton polityce. Dosyć reagowania na działania innych. Czas na naszą narrację!

5 stycznia spotykamy się na Drugim Kongresie Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, gdzie będziemy mogli wypracować końcową wersję spisu naszych postulatów.

Co chcemy osiągnąć?

  • Wspólną listę celów
  • Koordynację działań, przede wszystkim wydarzeń
  • Wzajemne wsparcie grup i regionów w organizacji wydarzeń
  • Koordynację materiałów – np. wypracowanie ulotek lub plakatów do dystrybucji w całej Polsce

Ponadto chcemy, aby każda grupa:

  • zachowała swoją odrębność i podmiotowość
  • była w kontakcie z innymi i mogła się z nimi wzajemnie wspierać

Zapraszamy na Drugi KORD!

KORD II KORD

Wesprzyj demokrację!