Aktualności

Już niedługo spotkamy się!

COVID-19 nadal się rozprzestrzenia, a epidemia w Polsce nie chce się skończyć. Jednakże wskaźniki zachorowań i rosnąca liczba osób zaszczepionych wskazują, że będzie coraz bezpieczniej. Pełni troski o Was, ale też o Polskę już nie możemy doczekać się Tour de Konstytucja PL, które ruszy 4 czerwca z Radomia. Zanim przyjedziemy do Was, zapoznajcie się z materiałami.

Mamy dla Was 2 tys. bezpłatnych egzemplarzy "Konstytucji" oraz znaczki i „wlepki” z logiem wydarzenia.

Nasze ogólnopolskie wydarzenie dla wszystkich chętnych aktywistów z grup formalnych i nieformalnych, przedstawicieli sądownictwa, prokuratur oraz adwokatury, a także ludzi kultury i innych liderów to okazja do spotkań, konsultacji, rozmów, zdobycia wiedzy, a także rekreacji na powietrzu. To ważne, żeby wrócić do normalności i pełni zdrowia. Przypominamy, że każde z wydarzeń odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. Od 28 maja 2021 r. możliwe są zajęcia i wydarzenia na świeżym powietrzu do 250 osób. Zachęcamy do udziału całe rodziny, dlatego w programach spotkań będzie wiele atrakcji dla każdego członka rodziny.

Podczas 69-dniowej podróż po Polsce nasz oznakowany Tour de BUS PL dotrze do Was przywożąc zwój Konstytucji, materiały informacyjne i gadżety. Będzie też pełnił funkcję mobilnego studia sprawozdawczego.

W "Resecie Obywatelskim" rozmowa z Robertem Hojdą z KORD, pomysłodawcą akcji.

Przywieziemy do Was zwój Konstytucji i skrzynkę pocztową na „list do Polski i list do Europy”.

Przygotowany specjalnie na tę okazję zwój Konstytucji RP będzie podpisywany przez uczestników, dzięki czemu stanie się wspólnym obywatelskim dokumentem potwierdzającym wagę praw obywatelskich i oddanie walce o prawa w Konstytucji zapisane. W mobilnym punkcie pocztowym „Tour - Poczta” będzie można napisać i symbolicznie wysłać „List do Polski” i „List do Europy” – dzięki temu zbierzemy opinie, uwagi, propozycje złożone przez obywatelki i obywateli. Inne atrakcje przygotowywane są przez lokalnych organizatorów np. w Suwałkach zaplanowano wyścig kajaków na zalewie, w Gromadce - przybliżenie Konstytucji w formie minidramy, w wielu miastach - malowanie koszulek z napisem KONSTYTUCJA.

Siódmy KWADRANS informacyjny: na pytania odpowiadają Magda Kim z administracji Tour i Igor Tuleya, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie.

Ósmy KWADRANS informacyjny, a w nim Kasia Maj z administracji Tour i Małgorzata Hallewell z Zarządu KOD UK.S

Pamiętajcie o naszych licytacjach; czekają ciekawe książki i piękne płyty z cennymi autografami.

Przypominamy, że projekt Fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych swoim patronatem wsparł Rzecznik Praw Obywatelskich VII Kadencji dr hab. Adam Bodnar, a wśród współorganizatorów są m.in.: Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Zbigniew Hołdys, Komitet Obrony Demokracji, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Protest z Wykrzyknikiem, Stowarzyszenie Adwokackie "Defensor Iuris", Stowarzyszenie Prokuratorów "Lex Super Omnia", Stowarzyszenie "Radomianie Dla Demokracji", Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" - Oddziały terenowe, Stowarzyszenie Sędziów "Themis", inicjatywa "Wolne Sądy". Dziękujemy Funduszowi Obywatelskiemu im. Henryka Wujca, KOD Mazowsze i KOD UK i OKO.press za pomoc.

TourdeKonstytucjaPL - bądźcie z nami, bo ŁączyNasKonstytucja

Dla chcących nas wesprzeć założyliśmy ZRZUTKĘ https://zrzutka.pl/zffjkg

DIZĘKUJEMY ZA KAŻDĄ POMOC.

NR KONTA: NRB PARIBAS 50 1600 1462 1885 9412 6000 0001